Галерија Пријатели Контакт Годишна програма logoFacebook logoTwitter
Вести

ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ
29.01.2016
Македонската филхармонија и оваа година подготвува незаборавно музичко патување по повод Денот на вљубените. Заедно со маестро Кејс Скалионе од САД, а ...
МАРТИНА ФИЉАК: „СРЕДБАТА СО НОВА ПУБЛИКА Е НОВО ДОЖИВУВАЊЕ“
22.01.2016
Пијанистката со светско реноме Мартина Фиљак (1978), се вбројува меѓу најталентираните хрватски музичари од помладата генерација, која со својата стра ...
ВОЛШЕБНИОТ МАЛЕР НА СЦЕНАТА СО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА
12.01.2016
„Танц на судбината“ е насловот на претстојниот концерт на Македонската филхармонија кој под палката на извонредниот Емил Табаков од Бугарија, ќе се од ...
УБАВИНАТА НА РУСКАТА МУЗИКА НА БОЖИЌЕН КОНЦЕРТ
21.12.2015
И оваа година, по повод големиот христијански празник Божиќ, Македонската филхармонија подготвува симфониски концерт со пригодна програма. Под палката ...
НОВА ГОДИНА ВО ЊУЈОРК СО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА
03.12.2015
Во очи на новогодишните празници, Македонската филхармонија на 17 декември во Домот на АРМ во 20 часот, ќе го одржи атрактивниот концерт „NY vs NY“ ко ...
Претходни вести->
Информации за следниот концерт

НЕКОЈ МЕ ГЛЕДА РОМАНТИЧНО
12.02.2016
Дом на АРМ

Програма:

P. I. Tchaikovsky: „Ромео и Јулија“ Увертира Фантазија

M. Ravel: „Шехерезада“ за сопран и оркестар*

G.Gershwin:Someone to Watch Over Me

G.Gershwin: Summertime

C.Porter: Everytime We Say Goodbye

G.Gershwin: Porgy and Bess

ЦИКЛУСИ

КИРИЛИЦА